

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 30 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 10 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 3401
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51980
Ext.Price$0.51980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51980 | $0.51980 |
| 10 | $0.39241 | $3.92410 |
| 25 | $0.38464 | $9.61600 |
| 50 | $0.37703 | $18.85150 |
| 100 | $0.36762 | $36.76200 |
| 300 | $0.36246 | $108.73800 |
| 500 | $0.35736 | $178.68000 |
| 1000 | $0.26503 | $265.03000 |
| 3000 | $0.24272 | $728.16000 |
| 5000 | $0.22228 | $1111.40000 |
